nedeľa, augusta 19, 2018 Košice, Slovensko

Letné lásky || August 2018

Moje leto sa nieslo viac menej v nekozmetickom duchu. Samozrejme, bez svojej príznačnej linky by som to nebola ja, tak som sa sem tam nalíčila. Musím priznať, že som sa líčila maximálne tak na večer do spoločnosti, poprípade keď som vedela, že si situácia vyžaduje aby som vyzerala ako človek.Dnes som sa preto rozhodla napísať vám o tom "naj" z kozmetického sveta, čo som nosila celé leto dookola. Tieto produkty som si vážne zamilovala a používam ich takmer dennodenne, niekedy len jeden a niekedy takmer všetky spolu.

Začnem ironicky tým, čo som používala úplne najmenej. Áno, bol tým make-up. Leto pre mňa znamenalo veľa potu a najmä očisty mojej pleti, preto som sa make-up, či už tuhý alebo tekutý spolu s korektormi rozhodla odložiť na čo najdlhšiu dobu. No isté situácie si jednoducho prosili trošku lepšie líčenie, preto som niekedy do ruky vzala môj malý zázrak z DM.

Trend It Up - Matte Beauty Perfection Make-up 

odtieň 010
obsah : 30 ml
krytie : slabšie
finish : prirodzený - ani matný, ani lesklý

cena : 3€/1€ v zľave v DM, pravdepodobne už ale asi nie je dostupnýJe na ňom síce napísané, že je matný a akosi som čakala, že bude mať i vyššiu kryciu schopnosť, no po otvorení som si všimla, že ide o akúsi trochu hustejšiu vodičku, ktorá mne osobne veľmi matná nepríde a krycia už tobôž nie. Taktiež od neho neočakávajte nejakú dlhú výdrž, dá približne 5 hodín ak sa nespotíte.

Najlepšie sa mi nanáša navlhčenou hubkou a po nanesení zasychá do skôr prirodzeného finishu, takže pôsobí ako koža, len lepšia. Výhodou make-upu je, že neoxiduje a odtiene nie sú ladené do oranžových tónov, skôr do béžových alebo jemne ružových. Na pleti je krásne ľahký a s dobrou podkladovou bázou vyzerá vážne nádherne. Nakoľko mám citlivú a zmiešanú pleť, nevyhovie mi len tak čokoľvek, no tento malý zázrak mi úplne sadol.

Moje hodnotenie : 7 / 10


Catrice - 24h liquid liner waterproof
odtieň : 010 don't leave me 
objem : 1,7 ml / 0,05 fluid ounces 
finish : skôr lesklý ako matný
cena : cca 3,69€  
kúpiť cez/v : každá drogériaOčné linky sú moja vášeň odkedy som dostala moju prvú linku vo fixe od Essence a odvtedy si ich líčim takmer doslova každý deň. Ako som v jednom predchádzajúcom článku písala, bez linky by som bola asi ako panda bez svojich kruhov na očiach a toho sa jednoducho držím. Som veľmi (VEĽMI) vyberavá a kritická čo sa týka liniek, no aj napriek tomu, že som to dobré o nej iba počula, vybrala som si túto vodeodolnú od Catrice.

Prvý závažný (pre mňa) problém bol kolík. Neznášam kolíky nakoľko som sa naučila pracovať hlavne so štetčekom, poprípade fixou s mäkkým hrotom. Dá sa to zvládnuť, no celkom ťažko sa mi na to privyká. Čo ma však veľmi potešilo, je samotná linka - tekutina vnútri. Nezasychá do matna, čo ma opäť veľmi neteší, no je krásne vodeodolná a vážne dá 24h v perfektnom stave. A to som v ten deň stihla aj plakať, aj smiať sa a aj spotiť, ale prežila všetko tak, že som ostala ako obarená. Odporúčam všetkými desiatimi a nebyť lesklého finishu a kolíka, bola by to asi najväčšia láska.

Moje hodnotenie : 8,5 / 10 

Zoella Beauty - Hand On Heart Hand Cleanser

obsah : 50 ml
cena : 4,90€
kúpiť cez/v : Marionnaud, FeelUnique.com 
Antibakteriálne gély zbožňujem odkedy som mala svoj prvý, priehľadný od Balea. Následne som sa zamilovala do dvoch z Bath and Body Works, potom do malinového opäť od Balea a teraz som ostala pri tomto nádhernom od značky slávnej youtuberky Zoelly. Mám doposiaľ dve nádherné kozmetické taštičky, no rozhodla som sa skúsiť aj jej "beauty range", a tak som siahla po antibakteriálnom gély. Je ho v balení 50 mililitrov, čo je taký priemer a stačia dve kvapky na celé ruky. Samozrejme, gél nenahradí hygienu a umývanie rúk, no na prevoňanie a ľahké očistenie postačí. Má krásnu sladkú/kvetinovú vôňu, ktorá však nie je nejako prehnaná či extrémna. Cena je samozrejme trochu vyššia, keďže si viacmenej platíte za značku.

Moje hodnotenie : 9 / 10


Revlon - Ultra HD Lipstick

odtieň : 895 Poppy
obsah : 3,0g 
finish : gélovo lesklý
cena :  9,90€
kúpiť cez/v : FAnnZa mňa absolútna letná dokonalosť a vec, ktorú budem používať až do jej úplného konca a potom si zaobstarám ďalšiu. Tento nádherný, červeno-koralový rúž je všetkým čo som potrebovala vo svojom živote a ani zďaleka nepreháňam. Dostala som ho od mojej najmilovanejšej Evky, ktorá ma nim potešila na narodeniny a toto prekvapenie jej vyšlo na 110% minimálne.

Rúž ide na pery krásne v jednom ťahu, netreba žiadnu kontúrovaciu ceruzku a aj keď pôsobí až príliš jemne a hladko ako nejaký balzam, vydrží veľmi dlho a zvládne aj nápoj (otestované s ľadovou kávou či dvojitým pressom). Má identickú farbu s vlčím makom ako je vlastne aj jeho názov odtieňu a z mojich pier urobil krásne, šťavnaté letné pery, ktoré sa mi na mne zapáčili asi najviac zo všetkých rúžov vôbec (samozrejme okrem môjho tekutého od NYX Liquid Suede - Disruptive). Nádherne hydratuje, krásne jemne vonia a za mňa je tým najlepším a najkrajším rúžom aký mám.

Moje hodnotenie : 10 / 10


Tarte - Lip Sculptor Lipstick and Lipgloss

odtieň :  VIP 
obsah : rúž 3,5g / lesk 2 ml
finish : lesklý
cena : 27€
kúpiť cez/v : tarte.comĎalšia malá dokonalosť, ktorú by som si ja osobne za tú cenu nekúpila, no @Navia_Beauty na Instagrame ju posúvala ďalej a tak som si ju za výbornú cenu zadovážila a dodnes si ju neviem vynachváliť. Pozostáva z dvoch častí/strán kde na jednej je rúž a na druhej o trochu svetlejší lesk na pery. Obe voňajú po vanilke a majú lesklý finish. Používam ich opäť celé leto, spolu alebo zvlášť a zakaždým mám dokonalé "nude" pery.

Lesk je trochu hustejší a lepkavý, no zvyknem dávať iba malé množstvo, ktoré bruškami prstov vklepkám do pier pre jemný lesk. Rúž nevydrží veľmi veľa, no má krásny prirodzený odtieň a jediné čo ma trochu štve je, že má akúsi veľmi mäkkú konzistenciu, takže ho sem tam zavriem na chvíľu do chladničky, čo mu pomáha aby sa mi nezlomil.

Moje hodnotenie : 9 / 10 

Mary Kay - Lash Love Mascara

odtieň : I ♡ black
obsah : miniatúra = 2,25 g

cena : 16€ za plnú veľkosť
kúpiť cez/v : marykay.skTúto maskaru sa mi podarilo vylosovať na event-e s Mary Kay v januári a stále mi v nej niečo málo ostalo. Používam ju už menej často ako zo začiatku, no teraz v lete som ju akosi znova objavila a neviem od nej dať ruky preč. Má väčšiu silikónovú kefku, ktorá nádherne zahustí a predĺži riasy. Trošku sa mi zo začiatku obtláčala na horné viečko a dlhšie nezasychala, no teraz je úplne ideálna.

Moje hodnotenie : 9 / 10 

Essence - Eyebrow Gel Colour & Shape

odtieň : 01 brown
obsah : 3g
cena : okolo 3€
kúpiť cez/v : v každej drogérii 
Mám už druhé balenie tohto gélu a používam ho ako jedinú vec na moje obočie. Má nádhernú hnedú farbu bez akéhokoľvek červeného nádychu a jedno balenie mi vydržalo približne viac ako rok. Štetček k nemu používam skosený, tiež od Essence z niektorej staršej limitky, no myslím, že akýkoľvek skosený tenký štetec bude ideálny.

S gélom sa manipuluje ľahko a zo začiatku používania možno pôsobí trochu suchší, no potom keď som sa dostala cez tenkú vrchnú vrstvu, bol úplne ideálny. Efekt na obočí nechá úplne prirodzený, zafixuje obočie takže sa ani neobtláča a príde mi skvelý i pre riedke ale aj hustejšie obočie (asi ako to moje, ktoré sa po mnohých rokoch dostalo do normálnej fázy).


Moje hodnotenie : 8,5 / 10

Dúfam, že som Vám touto recenziou pomohla ak ste sa nad niektorými produktami rozhodovali, poprípade, že som Vám objavila niečo nové, čo by ste radi vyskúšali. Máte niektorý z týchto produktov ? Ak áno, napíšte mi do komentára svoj názor, poprípade vaše odporúčanie niektorého letného "must have" produktu.

S láskou,
Tori ♡

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.