pondelok, septembra 10, 2018

Mestá a miesta blízke môjmu srdcuVitajte pri ďalšom článku. Tento nebude kozmetický, ale opäť raz viac menej myšlienkový s mnohými fotografiami. V hlave mám stovky tém o ktorých by som chcela písať, niektoré sú ľahšie ako tá dnešná a niektoré v sebe skrývajú čosi hlbšie, čo si prv musím premyslieť.


I keď to tak nevyzerá, milujem cestovanie. Jasné, najďalej som síce bola akurát tak v Paríži a dovolenky som netrávila v Dubaji ale v Bulharsku, no aj tak svoju dušičku považujem za cestovateľskú. Hovorí sa, že domov je tam kde máte srdce, no to moje je na viacerých miestach, kam sa veľmi rada vraciam. V nasledujúcich riadkoch vám teda predstavím mestá a miesta, kde kúsok zo mňa ostal.

Košice

Samozrejme. Mesto, kde som sa narodila, vyrástla, študovala a stále študujem. Mnohí mi priam vyčítajú, prečo som neodišla študovať na vysokú školu niekam inam, no jednoducho som tu ostať chcela a z istých dôvodov aj musela. Neprekáža mi to. Ostávajú mi už len dva roky štúdia a následne sa vypravím preč, minimálne do iného mesta.

Prečo Košice milujem ? Každé miesto vo mne zanecháva spomienky. Každá malá kaviareň, ktorú som so svojim najlepším kamarátom či s priateľom objavila, alebo bežné miesta ku ktorým sa mi viažu zážitky. Či už ide o lúku pod Vyhliadkovou vežou, alebo mólo v mestskom parku pri jazierku. Vždy sa do Košíc rada vraciam zo svojich ciest a výletov a tu som jednoducho doma.
Praha

Môj druhý domov. Keď som tam pred troma rokmi prvý krát šla, bola som unesená. Bolo to pre mňa zvláštne, nádherné veľké mesto, v ktorom mi bilo srdce o sto šesť. Stačilo ráno príchodu, kedy prvá cesta viedla peši zo stanice na známy Václavák. Bolo tam ticho, prázdno a prvé slnečné lúče sa dostávali ponad budovy. Bolo to dych berúce a už vtedy som vedela, že to mesto milujem. Odvtedy som tam bola minimálne 6 krát a stále objavujem nové a nové miesta, ktoré ma vždy uchvátia. Viem však, že tam raz chcem (a budem) bývať a som ochotná urobiť pre to všetko.
 Paríž

Sú to už štyri roky čo som navštívila toto nádherné mesto. Honosné, nádherné a jednoducho úchvatné. Hrnuli sa mi slzy do očí keď som stála pod Eiffelovkou, alebo keď som bola na druhom poschodí a mala celý Paríž na dlani. Prešli sme ho však príliš rýchlo a verím, že sa tam čoskoro vrátim aby som sa mohla zamilovať ešte raz.
Tatry

Na túry síce veľmi nechodím, no mestečká pod Vysokými Tatrami mám pochodené a zamilované. Ak už je to mainstream v podobe Štrbského plesa, či lanového parku v Tatranskej Lomnici. Fotka, ktorú sem pridávam z lanového parku, bola  vyfotená mojim kolegom počas letného tábora a vystihuje všetko ako som sa cítila, keď som "letela" ponad jazierko. Hľadela som na hory, usmievala sa a bola totálne zasnívaná a šťastná.


Bratislava

Nepáči sa mi úplne celá, no viem sa v nej orientovať a centrum mesta sa mi v mnohých ohľadoch páči. Sú tam miestečká, ktoré môjmu oku ulahodili a síce by som tam bývať nechcela, keď už tam idem, užijem si to.  A samozrejme, milujem obrovský Martinus a LaDonuteriu. Fotografia, ktorá nasleduje bola urobená o 6 ráno, keďže som tam prišla nočným vlakom na event Mary Kay spolu s mojou najmilovanejšou Monicou z blogu http://www.monicanoir.com/Všade, kde mám mojich priateľov

Kedysi to bolo tak, že priatelia bývali v jednom bloku, alebo na rovnakej ulici. S postupom času sa priateľstvá rozmohli aj na iné ulice, sídliská a teraz sú to mestá a krajiny. A každé mesto/miesto, kde moji priatelia bývajú, alebo som to tam s nimi navštívila, zanechalo v mojom srdci stopu. Či už to sú Pardubice, Fiľakovo, Stratená, Radava, Štrba alebo Nitra. Toľko teda, z mojich lások. Mohla by som písať o stovkách ďalších miest, no tieto sú pre mňa tie najvzácnejšie. Hlavne, keď ich prejdem s úžasnými ľuďmi.

A aké miesta ste si zamilovali Vy ?

S láskou,
Tori ♡

8 komentárov

 1. Bratislava, Paríž a Stratená sú tiež moje obľúbené miesta :) Krásne napísané!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. To je krásný článek, úplně jsem se tady během čtení usmívala :) Je pravda, že čím je člověk starší, tak tím má kamarády všude možně, na jednu stranu je mi z toho smutno, na druhou stranu jsem o to radši, když se spolu vidíme :) Já jsem si tech míst zamilovala spoustu, ale jako první mě asi napadlo Znojmo, kde bych chtěla jednou bydlet, nebo tam mít aspoň chatičku :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne za komentár :) V Znojme som ešte nebola, ale počula som už o ňom, takže možno si naplánujem výlet :) S kamarátmi súhlasím, na stretnutie s nimi sa vždy veľmi teším :)

   Odstrániť
 3. Moje rodné Košice, v ktorých taktiež študujem ♥ ଘ(੭ˊᵕˋ)੭*

  Blog de la Licorne

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Zamilovala jsem se do Budapešti :-) Nádherné město, kam se chci jednou vrátit.
  Miluji Prahu, ráda se vracím do Pardubic... asi tak :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :) V Budapešti som bola veľmi dáávno ale už by sa zišlo urobiť výlet :) Áno, Praha je úžasná a v Pardubiciach mám rodinu :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.