štvrtok, septembra 20, 2018 Košice, Slovensko

Revolution by Petra / paletka od @petralovelyhair

Podľahla som a už ju mám aj ja. Momentálne asi najznámejšia paletka na Slovensku a v Česku, ktorá vznikla spoluprácou známej českej YouTuberky Petry Lovely Hair a svetoznámej kozmetickej značky Make Up Revolution, ktorá je známa svojou cenovo dostupnou a relatívne dobrou kozmetikou.

Priznám sa, chvíľu som odolávala tejto paletke a premýšľala či sa mi vôbec oplatí. Jednu, celomatnú paletku od MUR - Flawless Matte už mám a jej kvalita mi vôbec nevyhovovala, keďže tiene boli viacmenej kriedové, slabšie pigmentované a veľmi prášili.

Táto paletka nie je vôbec sponzorovaná a moja recenzia je vážne úprimná a naopak, nesnažila som sa hľadať negatíva či pozitíva tam kde nie sú.

No keď som si v nedeľu ráno bola zabehať povedala som si, že idem do toho a o necelú polhodinu som ju už držala v rukách a vykračovala som si domov aby som sa na ňu poriadne pozrela.

Ako ste už na všetkých sociálnych sieťach videli, paletka je v kartónovom obale, ktorý navrhol jej manžel, aby viacmenej ladila s obalom umelých rias, ktoré Petra predáva. Oceňujem rosegold prvky na obale aj paletke, nakoľko túto farbu zbožňujem.Paletka má zhora matný a zdola lesklý čierny obal a po otvorení objavíte 36 tieňov na oboch stranách paletky. Nie je tam zrkadlo, čo je veľká škoda a aj keď si asi hovoríte, že nebolo by ho kam vmestiť, dovolím si namietať. Stačí sa len pozrieť na paletku Backtalk od Urban Decay, ktorá to nádherne vyriešila a dala do stredu obojstrannej paletky zrkadlo, ktoré sa prichytáva na magnet.

Rozumiem, možno by to bolo nákladné, nakoľko by zrkadlo muselo byť veľké a taktiež aj paletka by sa zväčšila, no úplne nereálne by to nebolo. Zatiaľ sa to však dá zvládnuť aj bez zrkadla, lenže pri cestovaní si budem musieť brať niečo, kde to zrkadielko bude a veľkosťou mi postačí.Ako jedinú nevýhodu čo sa týka balenia vidím len toľko, že pred každým zatvorením paletky musím vložiť plastovú fóliu, ofúknuť všetky tiene a až potom ju zatvoriť.

Po otvorení paletky som bola nadšená tým, ako pekne je poskladaná. Hneď na prvý pohľad vidno kde sú chladné a kde teplé tiene a samozrejme, a približne je vidno aj trojice, ktoré postačia k vytvoreniu ladiaceho looku.

V nasledujúcich riadkoch sa vyjadrím len k tieňom, ktoré mi nesadli, alebo naopak, sú pre mňa veľkým prekvapením.
 TIENE - STUDENÉ ODTIENE

Savage - pravdupovediac som od neho čakala viac. Mne osobne sa ťažko nanáša aj prstom aj štetcom.
OMG
Honeymoon
Allblackeverything - krásne sýty odtieň, niečo medzi čiernou a tmavohnedou
Couple Goals
Green Turner - ďalší nádherne sýty odtieň
Swiss Praline - nie je taký metalický, skôr hnedý s bordovými miniatúrnymi trblietkami
Weirdo
Drugstore Queen - krásny odtieň, skôr trblietavý ako metalický
Wedding Cake
Best Friends
Princesses Dress - veľmi ťažko sa mi nanáša, tak ako Savage. Inak by to bol nádherný metalický ružový tieň so zlatými odleskami
Cute Af
Sweet Tooth - nádherná sýta hnedá
Get Ready !
Mousie - skôr kriedový, ťažšie sa nanáša
Multi Tasker
#NoFilter
TIENE - TEPLÉ ODTIENE

B-day Girl
Golden Boy - prekrásny metalický zlatý tieň
Banana Milk
YAAAS !
Apricot Pie - svetlooranžový tieň s viac saténovým ako matným finishom
Copper Penny - ak by bol trochu viac pigmentovaný, bol by vážne skvelý
My Precious - veľmi intenzívne pigmentovaný
Coffee First
Snobby - nádherne metalický
Gossip - krásny a intenzívny
Hashtag
Queen B - dokonalý duochromatický tieň - hnedý s odleskami do zeleno/strieborna
Pretty Please
Hubby's Fave - náádherný, tmavomodrý metalický tieň s jemným zeleným nádychom
Canary - nie je tak pigmentovaný ako som čakala
Brick Trick
Candy Apple - viac do ružova ako do červena
I'm Shook - úplne najkrajší a najlepší tieň z paletky, krémový, metalický, červeno zlatý

Pozitíva

Čo na paletke veľmi oceňujem, je kreativita, dostatok chladných i teplých odtieňov a hlavne veľkosť tieňov, ktorá je podľa mňa super. "Pans" na ktorých sú tiene nie sú príliš úzke a dá sa do nich jednoducho dostať aj väčším štetcom či prstom. 

Veľmi chválim metalické tiene, najviac asi I'm shook a Hubby's fave, ktoré ma vážne očarili. Paletka ponúka mnoho možností využitia, nespočetné množstvo lookov, ktoré sa dajú vytvoriť. Taktiež sa mi veľmi zapáčil obal a farebné prevedenie, ktoré je jednoduché, čierne a hlavne matné, i keď len na hornej strane paletky.

Kvalita väčšiny tieňov je vážne skvelá na to, že paletka stojí iba 14,99€ v DM Drogerie.

Negatíva

Ako som už spomínala, absencia zrkadla a potreba dávať do paletky plastovú fóliu aby sa tiene oproti sebe nezašpinili. Pre niekoho sú to malichernosti, no mne to jednoducho v paletke trochu chýba. Taktiež niektoré tiene, ktoré som videla na swatchoch u Petry či vo videu, mi neprídu úplne identické v mojej paletke a nevyhovujú mi.

Každopádne, paletka je zatiaľ asi najlepšou veľkou paletkou, ktorú doma mám a momentálne si nejaký čas žiadnu inú nezaobstarám, nakoľko je táto pre mňa viac menej ideálnou a všetkým čo potrebujem. 

Dúfam, že Vám táto recenzia pomohla rozhodnúť sa. Za mňa sa táto paletka určite oplatí a nie len z dôvodu podporenia Petry, ale hlavne kvôli kvalite tieňov.

Do komentáru mi nezabudnite napísať, či paletku máte a čo si o nej myslíte Vy :)

S láskou,
Tori ♡

6 komentárov

 1. Mňa teda paletka nezaujala, čo som ti vravela už skôr.. celkovo ma paletky od MUR nelákajú, jedine SophX :D Aj to zvažujem kúpu.. No recenzia je krásna <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Na SophX som pozerala, nezaujala ma však veľmi. Je pekná, ale nevyužila by som tie farby :)

   Odstrániť
 2. Odtiene paletky vyzerajú veľmi pekne, to zrkadielko je aspoň pre mňa v paletke jednoducho nutnosť, obzvlášť pri tej očných tieňov, no myslím, že celkový design sa im vydaril :) A rovnako tak aj tvoja recenzia!

  FRENCHSTYLE

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Úplne rozumiem, zrkadlo mi tam vážne chýba :) Ďakujem veľmi pekne !

   Odstrániť
 3. Já myslím, že se tahle paletka určitě povedla, ale já osobně bych asi většinu stínů nevyužila, takže ani o koupi neuvažuju :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To som si najprv tiež myslela, ale teraz som prekvapená ako často po nej siahnem :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.