sobota, októbra 13, 2018 Košice, Slovensko

Všetko čo od života chcem


Už ako malá som si predstavovala čo všetko chcem dosiahnuť vo svojom živote. Bola som realistka, no vždy bol v mojom vnútri akýsi "snílek".

Iné dievčatá chceli nový mobil, najnovšie vydanie Bravo girl, a ja som chcela mať kamarátku, ktorá by mi nevrazila sekeru do chrbta pri najbližšej možnej príležitosti. Po všetkých sklamaniach a "zážitkov" s údajnými kamarátmi som si vybudovala až nezdravú nedôveru.

Prestala som sa zverovať ľuďom so svojimi problémami a trápeniami, lebo ich vonkoncom nezaujímali. No tie ich som si musela vždy vypočuť, či boli menšie alebo väčšie. Držala som hubu a krok s ľuďmi, ktorí zo mňa ťahali čo sa dalo. Vedeli, že dám prvé aj posledné aby som ich potešila. Bola som ten typ človeka, čo dá darček aj v bežný deň, len aby niekoho potešil. Nie, nekupovala som si kamarátov, ale ak už som nejakých mala, rada som ich prekvapila a potešila.

Časom som však začala byť akási paranoidná, čo mi ostalo aj doteraz. Pri každom novom známom či známej ma po niekoľkých dňoch prepadnú myšlienky. Čo ak je ku mne neúprimný ? Čo ak mi klame ? Čo ak mu na mne absolútne nezáleží ? Čo ak moje tajomstvá posúva ďalej ? Čo ak...

Takéto "čo ak" sa mi podarilo prekonať až vo vzťahu ale ešte stále nie v kamarátstvach. Pochyby o tom čo ku mne moja polovička cíti, alebo či je ku mne úprimný, mi už našťastie takmer úplne vymizli z mysle. No z môjho života sa vytratila dôvera v ľudí, šťastie, v nemateriálny svet a v ľudské hodnoty.

Ale tento článok nechcem smerovať len na priateľstvá. Chcem písať o tom čo chcem dosiahnuť vo svojom živote. Akýsi zoznam, na ktorý sa v budúcnosti pozriem a pousmejem. Niečo, čo možno dokážem dosiahnuť aj bez materialistických veci. Niečo z toho sa už deje no niečo ešte stále má čas.

Chcem vstávať zavčasu, ešte pred prvými slnečnými lúčmi aby som si ich mohla vychutnať so šálkou teplého jazmínoveho čaju.

Chcem sa ráno prebúdzať vedľa človeka, ktorého milujem a ktorý cíti to isté ku mne.

Chcem malý podkrovný byt s výhľadom na staré elegantné budovy.

Chcem piť chladné červené víno počas letných teplých večerov.

Chcem mať kamarátku s ktorou môžem viesť nekonečné rozhovory o ničom a všetkom, pozemskom i transcendentálnom.

Chcem písať a tvoriť tak, aby sa v mojich slovách ľudia našli.

Chcem sa prechádzať po poliach a lúkach pri západe slnka.

Chcem dýchať svieži horský vzduch.

Chcem vidieť všetky výhľady na prírodu, ktoré nám svet ponúka.

Chcem v zime kráčať pozdĺž osamelej pláže v kabáte s dlhým šálom a užívať si tú atmosféru.

Chcem sedieť o druhej ráno na streche pod hviezdami a hovoriť si tie najbláznivejšie nápady s niekým, kto myslí podobne ako ja.

Chcem žiť obklopená rastlinami, kaktusmi a bylinkami.

Chcem rannú jógu a večerné behanie.

Chcem počas jesenných dní čítať knihy zabalená v hrubej deke.

Chcem viac bublinkových kúpeľov.

Viac pokojných večerov pri svetle sviečok.

Viac nocí bez spánku plných smiechu.

Viac sedenia na móle keď sa nad vodou ešte vznáša hmla.

Ale hlavne, chcem viac času. Času s tými, na ktorých mi záleží.

Kupujeme veci, ktoré sa nám nepáčia, za peniaze, ktoré nemáme, aby sme ohúrili ľudí, ktorých nemáme radi. A nie je to len citát od pána menom Dave Ramsay. Bohužiaľ zabúdame na to, čo vytvára úsmev na perách nám. Zabudli sme na to čo nám svet ponúka už teraz. A čo vy ? Aké sú vaše "desires", vášne, túžby ?

S láskou,
Tori

4 komentáre

  1. Wauu, tak tenhle článek je super, v tom jsem se několikrát našla a se spousty body sympatizuji a přeji si je taky! Ale nejvíc mě dostal ten citát nakonec, ten jsem nikdy teda ještě před tím neslyšela, ale ten je <3

    Malá Dominika

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Milujem tvoj blog Tori♥v mnohých článkoch som sa našla a je to úžasný pocit vedieť,že v niektorých veciach nie som sama.Určite pokračuj v tom čo robíš,ide ti to skvele :)

    OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.