utorok, januára 01, 2019 Košice, Slovensko

4. narodeniny mojej blogovej "kariéry"


A vedela som, že som na niečo zabudla !
Keď som sa dnes ráno zobudila, v hlave mi vŕtalo, že som na niečo zabudla. Písala som si spokojne článok, keď tu som našla priečinok s názvom môjho prvého blogu. Mrkla som na dátum a so slzami v očiach som sa rozosmiala. Píšem teda len tak narýchlo, nakoľko sa potrebujem začať učiť na skúšky.

VŠETKO NAJLEPŠIE K BLOGOVANIU !

Áno, je to tak. Už štvrtý rok sa nazývam blogerkou. 

Nebudem sem vypisovať celú chronológiu mojich blogov, nakoľko som bola veľmi nestabilná. No môj úplne prvý blog sa volal Black, White and me. S odstupom času na tento počin hľadím so smiechom a ťukaním na čelo, no práve týmto blogom začalo všetko. Na počítači v skicári som sa cítila ako poloboh, písala som tak často ako to len šlo, zdieľala som svoje nadšenie.

Logo môjho prvého blogu


Bol prvý január a asi som veľmi netušila čo so životom. Premotivovaná robiť niečo iné ako doposiaľ som sa zoznámila s platformou Blogger. Riadila som sa všetkými automatickými nastaveniami, takže si asi viete predstaviť ako to vyzeralo.

No písala som. Vyšiel prvý článok, druhý, tretí... Až tridsiaty, kedy som sa premenovala na Wilkie Lott. Stala som sa však trochu príliš nadšená, príliš som zdieľala blog a tešila sa z úspechu. A to mi vydržalo približne do decembra 2016. To čo predchádzalo... zmiznutiu môjho blogu z povrchu zemského dnes nechcem rozoberať. Jednoducho sa to stalo. Prišla som o svoju dvojročnú lásku, ktorá bola koniec koncov začiatkom novej éry.


Moja ilustrovaná titulná fotografia pre blog

Nevedela som sa však nájsť. Pár anonymných blogov, pár verejných, zmätená a neveriaca tomu, že som prišla o moju dvojročnú vášeň. Veľmi dobre si pamätám, ako som sa vtedy tešila z neuveriteľných 65 000 videní blogu, viac než 160 čitateľov, 7000 sledovateľov na Instagrame. Verila som, že to má zmysel. No takto demotivovaná, smutná a sklamaná som nevedela opäť pokračovať. Potom prišiel blog Tori of 90's kde to už vyzeralo trochu nádejne. Už-už som videla, že to pôjde, no moje úzkostlivé ja urobilo opäť krok vzad. No nezmazala som ho. A stala sa z neho Torilinka.Pýtate sa, prečo som to toľko krát vzdala ?

Predchádzalo tomu mnoho nenávisti. V očiach všetkých som bola detinská, trápna, primitívna. A v tom období som bola veľmi naštrbená k manipulácii. Stačil malý podraz a mala som dosť.

Až teraz však viem, že som tam kde mám byť. Že píšem presne tak ako chcem ja, natoľko úprimne. Som vďačná. Mám pre Vás toho toľko pripraveného a tak nesmierne sa teším na všetko čo ma čaká, až to neviem ani správne vyjadriť. Ďakujem, že ste.

8 komentárov

 1. Gratuluji ke 4. narozeninám blogování! :) Já to mám dost podobné, několik blogů jsem zrušila, když nabíraly na úspěšnosti. Najednou jsem dostala strach, řešila jsem, co si budou lidé myslet a tak. Poslední blog jsem založila před 2 měsíci a modlím se, ať už mi konečně vydrží. Hodně štěstí s blogem do budoucna! :)

  I am Lenka

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne !♥ držím palce, aby si s blogom vydržala a oslávila jeho minimálne prvé narodeniny ♥ aj tebe veľa šťastia s blogom

   Odstrániť
 2. Je to úplne šialené, pretože aj môj blog tohto roku oslavuje 4. narodeniny <3 (chcelo by to nejakú oslavu) úplne chápem tvoje minulé ja. Prežívala som si to isté a veľakrát som bola ochotná všetko len tak zanechať. A presne vtedy nastal zlom, kedy som si uvedomila prečo to vlastne robím. Blog pre mňa znamená vášeň a útočisko. Ukazujeme ostatným kto vlastne sme a vytvárame si tak spoločnú rodinu. <3
  Ja lem prajem Tvojmu blogu všetko len to najlepšie, aby si nás aj naďalej prostredníctvom neho inšpirovala, nakopávala a tešila <3
  NORALIC

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nori aj ja Tvojmu blogu prajem všetko najlepšie ! Som rada, že si tu stále s nami, že si to nevzdala :) Áno, oslavu beriem ! :)

   Odstrániť
 3. Ja som tak rada, že si opäť späť! ♥ Štyri roky blogovania sú už dosť pekné číslo, a tak sa pripájam a prajem veeeľa úspechov (i na skúške), no hlavne radosti z písania a blogovania. Síce som ešte nezanechala komentár, ale na Torilinke som zatiaľ prečítala každý článok a teším sa na ďalšie. Vždy si bola jednou z mála blogeriek, ktorej tvorbu som sledovala pravidelne. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Betka, ani nevieš ako si ma potešila ! Ďakujem veľmi veľmi pekne :) Vážim si to

   Odstrániť
 4. Jee gratuluju ke 4 narozeninám blogování :)
  Já sama jsem také měla více blogů, ale pak je vždy zrušila, ale tento dosavadní mi drží a mam ho moc rada. Je to muj koníček, který miluji :)

  LITTLE THINGS FOR EM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem veľmi pekne ! :) Prajem Ti aby si zotrvala, vydržala a ďalej blogovala ! :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.