piatok, marca 29, 2019 Košice, Slovensko

Ako som si dala dokopy pleť || For Life and Madaga

Moja pleť nebola nikdy tip top. Vždy som mala nedokonalosti, moja T-zóna vždy trpela. No časom, produktmi a skúsenosťami som sa naučila porozumieť jej.
Keď sa mi naskytla možnosť spolupracovať so značkou For Life & Madaga, chvíľu som váhala. Momentálne som totiž postupne dopoužívala produkty od Weledy a popravde som ešte nemala nakúpené ďalšie skincare veci. Tak som si povedala, že tomu dám šancu.

O pár dní na to ma doma čakal balíček od spomínanej značky, spolu s katalógom produktov a časopisom. Táto značka je vyrábaná v Česku a údajne ide o profesionálnu značku postavenú na francúzskych základoch. Čo sa mne osobne na značke páči je, že od roku 2007 v produktoch výrazne znížili alebo úplne obmedzili obsah alergénov ako sú konzervačné látky či parfemácia a tiež nahradzujú syntetické oleje prírodnými. Ich produkty sú distribuované výlučne do kozmetických salónov, prípadne sprostredkované ľuďom prostredníctvom kozmetičiek. A taktiež, ich produkty nie sú testované na zvieratách, čo ma veľmi teší. :)

Momentálne majú dve rady, prírodnú/bylinnú a radu produktov z Mŕtveho mora, no ja som si na základe popisov produktov vybrala tie, z prírodnej a bylinnej rady.

Ako vidíte na fotografiách, doma ma čakalo 5 produktov a ja vám o nich rada poviem viac.

Aby som na úvod spomenula, mojej pleti najviac nepomohla kozmetika, ale práve životospráva. Pitný režim, veľa vody, citrusov a mäty, obmedzenie cukru, úplné obmedzenie laktózy a voilá, moja pleť je vážne na ceste ku kráse.

DISCLAIMER / odôvodnenieS.O.S. Gél s čajovníkom - pre lokálnu starostlivosť o aknóznu pleť

Kto by nepoznal čajovníkový gél. Už len tá špecifická vôňa, ktorú si matne pamätám z detstva a dodnes neviem ako a prečo. Pre mňa je čajovníkový gél či olej jednoducho záchranou a overil sa mi ako najlepšia forma pomoci na všetky vyrážky. Musím priznať, je vysušujúci, takže určite netreba zabúdať na krém a dostatočnu hydratáciu pleti v spojení s pitným režimom.

Čo mňa osobne potešilo, bola násadka na tento gél, ktorá je vo forme úzkej trubičky, aby nebolo nijak potrebné zasahovať do vyčistenej pleti prstami. Má vodnatú konzistenciu a veľmi rýchlo zasychá, čo môže byť dôvodom obsahu alkoholu, ktorý sa po nanesení vyparí. Ja osobne si ho dávam denne 2-3 krát na problematické miesta ako vyrážky. Nijak sa pleti nedotýkam, nechávam gél voľne zaschnúť. Či ho používate cez deň, alebo aj na noc, je len na vás. Mne sa veľmi osvedčil a určite ho odporúčam všetkým, či vo forme oleja alebo takéhoto gélu.

Dávam mu jednoznačne 10/10 hviezdičiek. 


Čistiaca maska s kaolínom

Najprv som bola vážne prekvapená, že maska je v takej malej tube. No čím viac ju používam, tým mám pocit, že jej neubúda až tak veľa. Je viac vodnatá, takže jej stačí relatívne malé množstvo na pokrytie väčšej plochy. Síce nevyzerá vábne ako všetky tie prehnane "vyhajpované" trblietavé a neviemaké masky, no na pleti po rozotrení je priam neviditeľná a zaschne do svetlosivej matnej vrstvy.

Používam ju raz za týždeň, niekedy len na T-zónu a bradu, niekedy celoplošne. Mne osobne je príjemný pocit ako mi sťahuje pleť a niekedy na nej aj trochu chladí, nie však páli. Po odstránení mám pleť veľmi jemnú, bez začervenania a mám vážne pocit, že mám menej zapálené miesta s nedokonalosťami.

Dávam jej teda 8/10 hviezdičiek.Aktívny peeling pre dospelú, normálnu, zmiešanú a mastnú pleť

Ako by som po východniarsky povedala, bars divný produkt. Aby som to laicky opísala, je to ružová pasta so zrniečkami. Peelinguje relatívne slabo, nakoľko obsahuje málo zrniečok, no mám pocit, že niečo to s mojou pleťou robí. Pleť ostáva na prvý pohľad trošku červená, no po chvíli akoby vychladne a ostane úplne jemná. Čo sa mne osobne nepáči je, že sa mi pleť veľmi leskla a rýchlo sa opäť zamastila.

Bohužiaľ ma tento produkt úplne neoslovil, takže po dopoužívaní mi nebude obzvlášť chýbať.

Dávam mu 5/10 hviezdičiek.

Control tonic pre mastnú a problematickú pleť

Toto som v živote potrebovala. Tonikum, s krásnou prírodnou a akousi "čistou" vôňou. Obsahuje alkohol, takže opäť vysušuje, no dobrý hydratačný krém to vždy zachráni. Pleť nenechá nijak lepkavú, mastnú, skôr suchú a matnú čo mi veľmi vyhovuje. Obsahuje rastlinné výťažky ako napríklad šalviu, arniku horskú a dubovú kôru stačí jedna pumpička na kozmetický tampón. Z tohto produktu mám vážne dobrý pocit a v kombinácii s tým, že sa svojej pleti po použití vôbec nedotýkam, mám omnoho krajšiu a čistejšiu pokožku. Čistí hĺbkovo, vôbec na pleti neštípe a je veľmi osviežujúce.

Dávam 7/10 hviezdičiek.Control čistiaca emulzia pre mastnú, zmiešanú a problematickú pleť

Ide o niečo na štýl mlieka/emulzie, ktorá by mala hĺbkovo čistiť pleť. Je viac vodnatá a na pleti fakt príjemná, no nemám pocit, že by pleť úplne čistila. Make-up neodstráni, ani ten zvyškový a skôr ide o produkt na dni, kedy sa vôbec nemaľujem a nepotrebujem až príliš čistiť pleť.

Dávam produktu 5/10 hviezdičiek.Celkovo ma tieto produkty veľmi potešilo, nakoľko dokopy vážne fungujú. Mimo tohto testovania používam náhrady za spomenutý peeling a čistiacu emulziu, no počas testovania som používala celú radu dokopy a spolu tieto produkty boli super. Osamote som u produktov našla nejaké nevýhody, no nejde o nič tragické.

Poznáte túto značku či niektoré z ich produktov ? Ktorý z nich najviac oslovil vás ?

5 komentárov

 1. Spomínanú značku nepoznám, ale ten SOS gél s čajovníkom sa mi veľmi zapáčil! :)
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O tejto značke som doteraz vôbec nepočula, takže je pre mňa úplná novinka, no musím povedať, že môj prvý dojem je iba kladný – vyzerá veľmi dobre! ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "SHOPPING SUSTAINABLY"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ❤️ Súhlasím, tiež som už na prvý pohľad bola vážne "nalákaná" :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.