štvrtok, apríla 11, 2019 Košice, Slovensko

Cicaherb restore sheet mask || Maskbox.cz


Vitajte všetci pri novom, relatívne krátkom článku ! Dnes by som Vám chcela predstaviť niečo zo starostlivosti o pleť.
Pred niekoľkými dňami som začala spoluprácu s e-shopom maskbox.cz a poslali mi textilnú masku na pleť podľa vlastného výberu. Veľmi im za túto možnosť ďakujem, nakoľko posolstvom môjho blogu nie je len tá dekoratívna časť kozmetiky, ale chcem sa uberať aj práve smerom starostlivosti a správnej hygieny našej pokožky.

Značka ENature je kórejskou minimalistickou značkou, ktorá tvorí šetrné bezpečné produkty pleťovej kozmetiky. Ide o produkty, ktoré sú vegánske a cruelty free /netestované na zvieratkách/, obaly sú eco-friendly a produkty neobsahujú žiadne umelé látky či parabény, čo ma nesmierne teší, nakoľko sa postupne snažím viac uberať práve týmto smerom čo sa týka kozmetiky starostlivosti o pleť.

Túto konkrétnu masku viete zakúpiť cez link, ktorý nie je affiliate a preklikne Vás priamo do e-shopu po kliknutí TU. Momentálne je táto maska zlacnená na 99,00 kč z pôvodných 119,00 kč, čo síce tvorí len rozdiel 20 korún, no aj to poteší.


Prvé čo ma na maske oslovilo bol samozrejme obal. Matný, minimalistický s dôkladným popisom produktu a anglicko-českým prekladom ingrediencií a použitia. Fakt, z kórejčiny by som to prekladať nechcela 😄. Musím tiež poznamenať, že sa mi maska veľmi jednoducho odbaľovala, čo ma bohužiaľ niekedy vie pri maskách fakt vytočiť, keď neviem roztrhnúť obal jednoducho a musím sa s tým pasovať (niekedy aj nožnicami). Ale samozrejme, ide o totálnu malichernosť.

Maska je vhodná pre všetky typy pleti a je vhodná aj pre pleť podráždenú vonkajšími vplyvmi. Hlavnou ingredienciou je rastlinný extrakt Madecassoside z Centella asiatica. V slovenčine ide o rastlinku s názvom Pupočník ázijský, známy tiež ako staroveký bylinkový prípravok v Indii a iných oblastiach sveta po celé storočia. Výťažky z neho majú zlepšovať odtieň pleti, upokojiť pokožku a regenerovať ju po vystavení stresu. Táto rastlinka má tiež protizápalové, antivírusové a antibakteriálne vlastnosti, čo z nej robí práve skvelého pomocníka na pleť s akné.

Samotná maska je v akomsi dvojobale, z ktorého jednu časť tvorí práve samotná textilná maska a je zaobalená z jednej strany do akéhosi plastu. Logicky to je preto, aby sme masku vedeli v pohode celú rozbaliť, aplikovať na tvár a plastový obal zlúpnuť.

Maskbox.cz ENature Cicaherb Restore Sheet Mask

Čo ma možno trošku nemilo prekvapilo bolo, že vo vrecúšku a maske je neskutočne veľa tej tekutiny. A samozrejme, mala som ju potom všade. Na rukách, na zemi, tiekla mi z tváre po krku a ešte stále jej ostávalo veľa v obale.

Po vybratí som ju aplikovala na vyčistenú pleť, ktorú som podľa pokynov pripravila pleťovým tonikom. Prispôsobila som všetky otvory na oči, nos a ústa, a na približne 15 minút som len tak relaxovala, vybavovala e-maily a užívala si relatívne chladiace účinky. Maska nebola vôbec sťahujúca, skôr som mala pocit akoby si to aj moja pleť úplne užívala a vsakovala všetky ingrediencie.

Odporúčaný čas bol 10-20 minút, no po tých pätnástich som ju zložila a vmasírovala zvyšok tekutiny do pokožky. Niečo málo som musela zotrieť, nakoľko ako som spomínala, bola nasiaknutá až-až.

Keď sa teraz, bezprostredne po použití pozerám na svoju pleť, je úplne hladká a akokeby fakt pevnejšia. Možno to sú len moje odhady, no zo svojho pozorovania môžem povedať, že som vážne hydratovaná aj napriek dnešnému slabému pitnému režimu. Lesknem sa síce ako blázon a maska po sebe zanechala jemný lepivý pocit, no vôbec sa nesťažujem, nakoľko sa pleti snažím nedotýkať z hygienických dôvodov.

Maskbox.cz ENature Cicaherb Restore Sheet Mask

Reálne, 100% výsledky by som samozrejme videla asi až po viacerých použitiach, no musím uznať, že mám vážne krásnu pleť po použití tejto masky. Taktiež sa absolútne nečervenám, čo sa mi po iných maskách stávalo až príliš často. Necítim žiaden extrémny sťahujúci pocit, skôr naopak - úplne príjemne uvoľnená.

E-shopu Maskbox veľmi pekne ďakujem za možnosť testovania tohto produktu. Vážne ma maska milo prekvapila a za túto relatívne skvelú cenu určite odporúčam aspoň vyskúšať. Verím, že tento typ produktu s takýmto efektom môže byť skvelý napríklad počas cestovania lietadlom, alebo po dlhšej ceste vlakom - práve na vyčistenie a upokojenie pleti.

Aká je vaša obľúbená textilná maska ? Aj vy ste tak milo prekvapený, že značka s takouto filozofiou má tak lacný produkt ?

Vidíme sa pri ďalšom článku a veľmi pekne Vám ďakujem za Vaše reakcie. 😄


6 komentárov

 1. to že má značka s takým prístup super cenu veľmi odceňujem :) ale bohužiaľ som asi jediný človek, ktorý týmto plateným maskám neprepadol :/ strašne mi totiž prekáža taký ten lepivý pocit na pleti, ktorý zostane z tekutiny a bohužiaľ som sa po nich vždy vyhádzala :/ samozrejme, že z tejto by som sa nemusela, ale predsa len človek má rešpekt :D
  Ivana xx

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ver mi, aj ja mám voči tomu také menšie znechutenie, hlavne pri tom ako si dávam na pleť taký typ masky :DD mne osobne vadí pocit vody na pleti aj keď si umývam tvár :D som divná, viem 🖤

   Odstrániť
 2. Značku nepoznám, ale maska vyzerá super! :) Textilné masky používam celkom rada, ale veľmi mi vadí, keď je tam tej tekutiny veľa, lebo ako ty vravíš, tečie to potom všade :D
  What A Fancy World

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zatiaľ som taký úplný ideál v textilných maskách neobjavila, no dúfam, že aj na to príde 🖤

   Odstrániť
 3. Masku ani značku nepoznám, ale moc tento styl masek nemám ráda, protože bývají většinou hodně nasáklé tekutinou a všude to teče. Přesně, jak popisuješ v článku a taky by mi trochu vadil ten lepivý pocit po použití. :-)
  Povídání nejen o kosmetice

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.