streda, októbra 31, 2018 Košice, Slovensko

Jesenné lásky || Október 2018


Vitajte pri novom článku, ktorá má podľa mňa ten správny jesenný, halloween-sky vibe. Opäť som si sadla a pripravila všetko, čo mi skrášlilo jeseň. Nechcem však poňať tento príspevok len z pohľadu kozmetiky, ale aj filmov, miest či hudby. Taktiež plánujem akési prvé Q&A v ktorom budú aj nejakí obľúbenci.


Moja jeseň bola hlavne o dňoch v škole, v práci alebo doma, pri notebooku. Mala som na krku pár seminárnych prác a na líčenie práve nebol čas. No aj popri škole som mala obľúbenosti, ktoré mi pomáhali a tešili ma počas celej jesene.
  • Filmy a rozprávky
Najviac zo všetkého ma bavili tie klasické jesenné animované filmy ako sú Corpse Bride či Nightmare Before Christmas. Dostala som sa však aj k dvom filmom, z ktorých jeden určite budete všetci poznať. Išlo o film Love, Rosie (S láskou, Rosie), ktorý je jednoducho doják s Lily Collins a Samom Claflinom (Z filmu Me Before You). Boli jednoducho dni, kedy som potrebovala uvoľniť emócie a práve preto bol tento film najlepšou voľbou. Ak teda chcete uvoľniť slzné kanáliky, odporúčam. Druhým filmom, ktorý som objavila, bol The pretty one (Život mojej sestry). Išlo tam primárne o to, že po úmrtí jednej z dvojčiat chtiac/nechtiac tá druhá prebrala jej život. Nechcem dávať spoilery, no film mal určite zaujímavú myšlienku a aj keď nie je akosi veľmi známy, stojí za to.  •  Hudba
Je to úplne jasné. Soundtrack z filmu A Star is Born s geniálnou, milovanou ženou menom Lady Gaga a dokonalým Bradleym Cooperom. Táto dvojica je tým, čo som vo svojom živote potrebovala a hlavne tá hudba, ktorá ma načisto uchvátila. Jediné čo môžem povedať je, že mám zimomriavky kedykoľvek počujem prvé tóny ktorejkoľvek piesne.


  • Jedlo
Viem, že by som nemala, no makrónky sa stali mojou "guilty pleasure". Áno, prvorade sú sakra drahé, no raz za čas potešia. Dokopy som ich mala len 4 (jedna šla mojej milovanej spolužiačke za spoluprácu pri seminárke) a najbližšie mesiace sa ich ani nedotknem :) Dílerom je Aha Cookies na Poštovej ulici v Košiciach.


  • Miesto
Nestíham toho veľa navštevovať, no každý školský deň idem buď cez našu nádhernú Hlavnú, alebo cez park na Moyzesovej ulici, ktorý je na jeseň najkrajší.  Celkovo, Košice na jeseň sú úplnou rozprávkovou destináciou.Kozmetika

Prvou láskou je pleťový krém od Oriflame - Optimals HydraMatte, Night Cream, ktorý má gélovú konzistenciu, ktorá zmatňuje, pomáha redukcii olejov produkovaných pleťou a celkovo zbavuje začervenania a hydratuje. Stal sa každodennou láskou a vôbec z neho neubúda. Vďačím za neho milovanej Monike z blogu https://www.monicanoir.com


Avon Naturals s vôňou jazmínu je môj dlhodobý favorit čo sa týka telových sprejov. Tento mi vonia najviac práve na jar a na jeseň, pretože má takú rastlinnú jemnú vôňu, ktorá je všetkým čo potrebujem v tomto období.


Himalaya Multipurpose Cream je záchrana na každú ranu, popáleninu či nedokonalosť na pleti. Je to asi prvý prírodný produkt, ktorý mi vyhovuje úplne najviac na moju pleť a neviem si predstaviť fungovať bez neho. Objavila som ho v DM a stál ma približne 1,60€.


Essence Matt Matt Matt longlasting lipgloss je produktom, ktorý som nečakala, že si obľúbim. Je to taký ten našľahaný, nie úplne matný a nezasychajúci lesk na pery, ktorý je však prekvapivo na perách pohodlný aj keď ho v priebehu dňa treba viac krát poupraviť. Mám ho v odtieni 08 The big chill a stál ma 0,95€ vo výpredaji.


Mohla by som písať donekonečna o tom čo ma túto jeseň potešilo, no myslím, že v najlepšom je treba prestať. Týmto teda ukončujem môj článok a rada by som Vás poprosila aby ste sa podelili s tým, čo Vám urobilo najväčšiu radosť túto jeseň.

S láskou,
Tori ♡

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.