streda, októbra 24, 2018 Košice, Slovensko

Spotrebovanci za Október ♡


Vitajte pri novom článku po kratšej pauze ! Nejako som si ani nemyslela, že na svojom blogu budem robiť článok o spotrebovaných produktoch, no predsa len sa chcem podeliť o svoj názor na veci, ktoré som dokázala, alebo nedokázala dopoužívať.
Niektoré z týchto vecí som vyhodila kvôli tomu, že už u mňa prežili príliš veľa času a expiračná doba skončila už pred niekoľkými peniazmi, iné preto lebo som ich jednoducho minula a zvyšné mi nesadli a ich stav nedovoľoval posunúť ich ďalšiemu človeku.

Nakoľko je to prvý článok o spotrebovaných produktov, na úvod vám objasním, že recenzie sú úplne úprimné a to, že mi produkt nevyhovuje, neznamená, že nikomu inému nemôže byť vhodný. Taktiež pri každom produkte bude uvedené, či bol v rámci spolupráce, no vopred upozorňujem, že za žiaden produkt v rámci spolupráce, či názor, som nebola platená. A pre lepšiu prehľadnosť napíšem aj môj názor, či by som si produkt kúpila opäť. Tak teda, poďme na to.

Gabriella Salvete - Diamante Primer /spolupráca/

Gabriella Salvete - Diamante Primer 

- túto bázu som dopoužívala celú /okrem toho, k čomu som sa už ani nedokázala dostať/ a aj keď nebola obľúbencom, rozhodla som sa ju "doraziť". Prvé čo musím vytknúť, je lesk vďaka "diamantovému prášku". Pre mňa ako laika to vyzeralo ako trblietky, ktoré na tvári bolo sem-tam vidieť. Druhá vlastnosť čo ma sklamala, bola konzistencia. Nečakala som, že tento primer bude tak veľmi silikónový, ako napríklad Baby Skin od Maybelline, ktorý mi dokonca vyhovoval ešte o niečo viac. Okrem spomenutých trblietok a silikónovej konzistencie mi prišlo, že tento primer nijako nefunguje. Nezmenšil póry, nedržal na sebe make-up a celkovo mi asi v ničom úplne nevyhovoval, no nejakú bariéru medzi občasným make-upom a pleťou som potrebovala.

Nie, tento produkt by som si opäť nezaobstarala a nepoužila

Mary Kay -  Foundation Primer, SPF 15 /spolupráca/

Mary Kay - Foundation primer, SPF 15 

- áno, áno a ešte raz áno. Tento konkrétny primer už MK nepredáva, no bol veľkým obľúbencom a bol to môj prvý produkt, ktorý som od tejto značky skúšala. Prekrásne zmatnil a aj keď mal silikónovú konzistenciu, na pleti make-up vážne udržal a predĺžil jeho výdrž. Jediné čo mi na ňom trochu prekážalo, bola aróma podobná bazénu na plavárni a celkovo SPF v produktoch nemám rada, no pre mňa to boli bizarnosti a primer bol mojím každodenným pomocníkom.

Áno, produkt by som si zaobstarala opäť.

BIO rythme - Prírodný pleťový krém, Mary Kay - Satin Lips - Shea Sugar Scrub /spolupráca/

BIO rythme - Přírodný pleťový krém - Konopný olej, šalvej, mateřidouška a tea tree

- do istého obdobia od začiatku používania bol pre mňa tento krém všetkým. Netuším, či si na neho moja pleť príliš privykla, no pomohol mi s každou vyrážkou, začervenaním, či inou nedokonalosťou na pleti. Samozrejme, ak by som v tom čase prestala s mliekom a čokoládou, pomohol by mi ešte viac. No po  čase používania som na neho mala akúsi rezistenciu a pleť bola koniec koncov len viac mastná.

Áno, produkt by som si zaobstarala, no iba ak by účinkoval po celý čas používania.

Mary Kay - Satin Lips - Shea Sugar Scrub /spolupráca/

- opäť "love/hate" produkt tak ako ten predtým, no teraz je vo veci iný záležitosť. Spočiatku vyhovoval, krásne vyhladil pery, no po čase mi "prestal chutiť" /nie, nejedla som ho/, nakoľko mi prišiel veľmi voňavý a v momente keď som si tento peeling dala na pery, obrátilo mi žalúdok. Tento problém bude asi len vo mne a mojej "intolerancii" vône a chute, čo mi je voči tomuto produktu ľúto.

Nie, produkt by som si opäť nezaobstarala

Essence - 15 Oh So Matt !, NYX #LOTD Hex/Sort

Essence - 15 Oh So Matt !

- najlacnejšie sklamanie aké som kedy mala. Essence sa síce teraz celkom vyšvihol s produktami, no ja som "zažila" aj tú starú vlnu produktov, ako napríklad tento rúž. Nie je úplne spotrebovaný a je to reálne nemožné, nakoľko robí na perách neskutočné fľaky, pigmentácia je tiež celkom nanič a neprežije ani 10 minút na perách a akoby sa sám od seba rozmazal a roztiekol. Obrovské sklamanie a má jedno šťastie, že ma vyšiel v zľave 0,95€.

Nie, určite by som si ho nezaobstarala opäť.

NYX - #LOTD Lip of the day - 09 Hex/Sort /darček od Patry Bene/

- krásna a kreatívna vec, ktorá mi však bohužiaľ vyschla a ani kvapka pleťovej vody jej nepomohla. Bola to akási metalická oranžová linka na pery, s ktorou sa dali urobiť rôzne krásne ornamenty, no využila som ju reálne asi len tri krát a raz ako očnú linku. Bola krásne pigmentovaná, vydržala asi toľko ako kvalitný tekutý rúž a mala nádhernú "jesennú a Halloweensku" farbu.

Áno, zaobstarala by som si ju, ak by tak rýchlo nevyschla.

Gabriella Salvete - Panoramico, Essence - Camouflage Cream Concealer

Gabriella Salvete - Panoramico Black Velvet Mascara /spolupráca/

- nádherná riasenka, ktorá mi bola spoločníčkou dlhé tri roky a nedala som na ňu dopustiť. Obal je už ošúchaný a zničený, a ak by som veľmi chcela, ešte by zo seba niečo dala, no expirácia sa už rozhodla a nepríjemný zápach dal jasne najavo, že je čas ísť. Zahustí, krásne natočí a hlavne urobí nádherné riasy (nie mihalnice ! /mihalnica je označenie pre viečko, did you know ?/) a prežila aj slzy :)

Áno, určite zvážim zaobstaranie ďalšej maskary. 

Essence - Camouflage Cream Concealer - 10 Natural Beige

- tak zlý korektor som asi nikdy nevidela. Voskový, klzký, nedokáže držať ani na koži ani na make-upe a nedá sa ho jednoducho použiť viac ako raz. Vyzerá to, že essence nemám rada, no v realite mám veľa ďalších produktov, ktoré mám vážne rada, no tento mi jednoducho vôbec nesadol. Jeho "camouflage" tekutá sestra je však oveľa lepšia a používam ju dennodenne.

Nie, určite by som si korektor nezaobstarala opäť.

Gabriella Salvete - Eyebrow Palette / spolupráca / a Dermacol Eye Shadow Base

Gabriella Salvete - Eyebrow Palette 
- celkom podarené trio tieňov na obočie, jedného vosku, štetčeka a pinzety, ktoré mi robilo spoločnosť tiež vyše troch rokov. Využila som však len jeden tieň a trochu vosku z paletky a kvôli dobe používania som sa rozhodla túto paletku poslať priamou cestou do koša. Nevidela som v nej nejaký závažný problém a pre začiatočníčky určite odporúčam túto paletku. Malá, kompaktná, so všetkým čo potrebujete. Naučila som sa však využívať iné produkty a príde mi v zbierke zbytočná

Nie, asi by som si ju už nezaobstarala.

Dermacol - Eye Shadow Base

- netuším ako som mohla mať rada túto bázu. Je to akási biela pasta, ktorá sa nedá rovnomerne roztrieť a berie so sebou všetko čo je pod ňou. Tiene na nej nedržia a ani sa nezlepšila ich pigmentácia a za mňa je bohužiaľ veľkým sklamaním, keďže som objavila bielu bázu od W7.

Nie, určite by som si ju nezaobstarala opäť.

Essence - Quattro Eyeshadow,  Essence - Eyebrow Gel - 01 Brown
Essence - Quatro Eyeshadow 

- obyčajná, jednoduchá nude paletka so slabšou pigmentáciou. Pre začiatočníčky je skvelá a lacná, no je už dávno po expirácii a mám za ňu viac náhrad, takže som sa s ňou musela rozlúčiť. Tiene sú však krásne, jemné a vhodné na každodenné líčenie, no nič výnimočné som na nej nenašla.

Nie, nezaobstarala by som si ju opäť.

Essence - Eyebrow Gel - 01 Brown

- o tomto géli na obočie ste už čítali v mojom článku letných obľúbencov, takže viac si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz. Toto je ešte moje prvé balenie s ktorým som sa oficiálne rozlúčila a nahradil ho jeho vynovený kolega, ktorý je na obrázku v spomínanom článku.

Áno, už som si ho opäť zaobstarala.


Dúfam, že vám tieto moje krátke recenzie pomohli pri rozhodovaní sa nad produktami. Niektoré (hlavne tie od Essence) už nie sú v ponuke, no ak by ste na ne natrafili, viete či sa oplatí alebo neoplatí zaobstarať si ich. Verím tomu, že nasledujúce dni budem schopná pridať ďalšie články, trochu viac myšlienkové.

S láskou, 
Tori ♡

2 komentáre

  1. U mňa bázy pod make-up akosi nikdy nefungovali. Mala som tú od Rimmelu a nič to nerobilo. Skôr sa spolieham na fixačné spreje, ktoré sa nanášajú na záver líčenia.

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Záleží to veľmi od značky a zloženia :) Mne úplne najviac vyhovuje tá čo obsahuje silikóny, pretože krásne vyplní póry :)

      Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.