sobota, novembra 24, 2018

Reakcia na ankety z Instagramu a ich výsledky


Pred nejakým časom som na svoju "instastory" zavesila niekoľko otázok ohľadom mňa/môjho blogu. Dnes by som sa rada podelila o vaše odpovede a vyjadrila svoju reakciu na ne, nakoľko som nečakala nejaký hlbší feedback od vás, mojich milovaných čitateľov.

Prvá otázka na ktorú som sa pýtala bol súkromný profil. Či vlastne je v poriadku, že by som tak urobila aj napriek môjmu prívlastku "bloggerka". Nie, nemala by som možnosť vidieť svoje štatistiky, no na tých mi vlastne reálne nezáleží. Sú to len čísla a blog je len hobby. Jasné, že to s ním myslím vážne a chcem to dotiahnuť čo najďalej, no nejde mi o čísla. Ide mi o ľudí, o tých, ktorí ma sledujú a začínajú sledovať kvôli inšpirácii, motivácii či pobaveniu. Ako vidíte na screenshote, 84% odpovedalo, že by súkromný profil bol v poriadku. Z tých čo dali nie sa mi reálne do správy vyjadrila jedna úžasná osôbka... Vytiahnem len niekoľko viet, pri ktorých mi ostali slzy na krajíčku.

"Bola by to škoda. Si originálna tým, že ako máloktorá blogerka sa na nič nehráš... Dokážeš vystihnúť pocity nás, ktorí sme trošku iní, možno občas nepochopení a "neprebudení" v tejto dobe... Blog rob ďalej ako ho robíš... Ukáž, že nie je divné byť iným... A ver že svojimi poznatkami dokážeš pomôcť ľuďom.."

Tieto slová ma podporili tak ako len máloktoré. A vážim si ich rovnako ako každý kompliment, každý nádherný feedback, ktorý len dostať môžem. Ostávam teda verejne, aby som mohla svoju drobnú, ale úžasnú skupinu čitateľov rozširovať do povedomia iných.


Druhá otázka bola smerovaná na spolupráce. Či je v poriadku, ak odporúčam produkty, ktoré mi síce boli zaslané v rámci barterovej spolupráce aj keď vždy dávam svoj 100% úprimný názor. 96% uviedlo, že to v poriadku je a 4%, ktoré uviedli, že nie... svoj feedback ani nedali, no beriem aj to ako názor. Tak ako tvrdím všade, vždy sú to moje myšlienky a peniaze za spolupráce neberiem. Na financie mám prácu a nie svoje hobby.


Treťou otázkou boli plánovače, ktoré si môžete vytlačiť/použiť v notebooku. Momentálne na nich plne pracujem a vydávať ich budem na etapy, takže už čoskoro sa dostanete k Týždňovému rozpisu, ktorý je minimalistický a vo farbách, ktoré ste si zvolili vy. A hlavne, budú v slovenčine ! :) Nie som dizajnér, takže zatiaľ to nie je nič extrémne, no páčia sa mi. 95% uviedlo, že sa im tento nápad páči a 5% nie, z ktorých som síce opäť feedback nedostala, no celkom rozumiem, prečo označili "nie". Je jasné, že to pre ľudí príde ako zbytočné míňanie papiera, no mne osobne organizovanie vecí tohto typu vážne pomáha a papier ide odo mňa vždy do zberu.


Ďalšia otázka sa týkala mojich nie vždy optimistických článkov. Ako vidíte, 95% je s tým v poriadku a ako som písala vyššie vo feedbacku, týkal sa aj tejto otázky. Tým 5% môžem odkázať akurát toľko, že ak nechcú negatívne články (ktoré koniec koncov ladím aj tak do optimizmu), čítať ich nemusia. Môžu ma prestať sledovať ak chcú, no treba pochopiť, že nič nie je ružové a plné jednorožcov. Píšem o týchto témach, pretože spätne vidím správy od ľudí s podobnými problémami a v mojich článkoch sa nájdu. A verím, že ako budúca pomáhajúca profesia, môžem práve ja pasívne pomôcť iným.


Posledná otázka sa týkala feedu a jeho zjednotenia. Nerada upadám do stereotypu, ale v ladení feedu som totálne ľavá (aj okrem toho, že som ľaváčka). Často krát mi jeden preset/recipe nesedí na všetky foto, no mám pocit, že aspoň trochu viem, čo môže spolu sedieť. Tento krát mi však prišiel feedback, na ktorý som reagovala priamo danej slečne a vysvetlili sme obe svoje myšlienky, za čo som vďačná. Áno, budem sa teda snažiť o nejakú menšiu jednotnosť, aj keď ste dali najavo, že vám to nevadí.


Dúfam, že Vám takáto reakcia k anketám  postačuje :) Som veľmi vďačná za každú úžasnú správu, za feedback a hlavne za Vás. Vy ma posúvate ďalej.

S láskou,
Tori. ♡

Zverejnenie komentára

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.