štvrtok, decembra 27, 2018 Košice, Slovensko

Odpovede na Vaše otázky z Instagramu - December 2018

Follow my blog with Bloglovin

Síce to tak nevyzerá, no blíži sa koniec tohto... zvláštneho roka. Pre niekoho bol zlým, pre niekoho dobrým či priemerným. Pre mňa bol jednoducho ťažkým a vyčerpávajúcim. Takto na koniec roka ani netuším aký článok by bol vhodný, tak som sa rozhodla dať priestor vám na otázky.

 Otázok je 17 a snažila som sa odpovedať promptne na každú jednu. :)
 1.  Čo chceš v živote dosiahnuť ? (@alexandra_zelinkova)
  Hlavne aby som bola šťastná a vyrovnaná kdekoľvek som. Chcem dosiahnuť to, že budem mať miesto, ktoré dokážem nazvať domovom, že ma niekto bude doma čakať. Najväčším mojim momentálnym cieľom je odísť zo Slovenska, minimálne do Prahy a študovať ďalej.
 2. Na čo si v tvojom doterajšom živote najviac hrdá ? (@vanesdrexlerova)
  Najviac som doposiaľ hrdá na to, že som to nevzdala. Že som vždy urobila "ešte jeden krok vpred", že som sa nezasekla v jednom bode. Za iných okolností by som nešla ani na výšku, nemala by som prácu, nebola by som animátorkou.
 3. Aký make-up odporúčaš (@martinfourcade_) 
  Táto otázka je veľmi individuálna, no ja osobne môžem odporúčiť žiaden make-up. Už dlhšiu dobu sa snažím fungovať bez make-upu, skôr len s líčením všetkého iného len nie samotnej pleti. Ak už, nedám dopustiť na ten od Gabriella Salvete Cover Foundation. Nádherne kryje, zvláda to aj bez púdru a lepší som zatiaľ neobjavila.

 4. Čo by si zmenila okamžite vo svojom živote keby môžeš ? (@veronica_ixx)
  Ľudí okolo seba. Mám v blízkosti niekoľko toxických ľudí, ktorým však vždy dám "ešte jednu šancu". Ale už mi v tomto dochádza trpezlivosť a aj moje zmýšľanie sa razantne zmenilo.
   
 5. Čo máš na blogovaní najradšej ? (@monica_noir)
  Povedala by som, že voľnosť a slobodu názoru, no v momentálnej situácii v blogsfére nič také neexistuje, nakoľko všetko "iné" je zlé. Ja som však naďalej 100% svoja, úprimná a reálna, takže ja túto slobodu ešte pociťujem.
 6. Čo ťa motivuje neprestávať ? Ďalej písať, vymýšľať, tvoriť... (@patriciastastna)
  Ľudia a ich reakcie. Nádherné správy a komentáre, ktoré dostávam. Noví ľudia v živote. A hlavne možnosti, ktoré mi blog otvoril.

 7. Aký máš názor na Foreo ? (@miirkkaa.g)
  Ak to niekomu za tie peniaze stojí, nedbám. Ale ani ten najkvalitnejší čistiaci pomocník na pleť nezlepší toľko ako vyvážená a zdravá strava. Môže si človek minúť celé úspory na akékoľvek hi-tech pomôcky, no ak bude pomimo fajčiť a pchať sa sladkým, nech nečaká na zázraky. Ja som verná klasickým hubkám, poprípade ručným silikónovým kefkám, ktoré rovnako ako Foreo.
 8. Aké si mala vzťahy so spolužiakmi na strednej škole ? (@viky_flavour)
  Nebolo to nič extra, no na ulici sa nevyhneme s prevrátenými očami. Mám pár úžasných kamarátov po strednej, perfektného priateľa a to mi stačí. Bola to kapitola v živote, ktorá je už našťastie uzavretá a idem ďalej.
 9. Čo miluješ v Košiciach a naopak čo neznášaš ? (@viky_flavour)
  V Košiciach milujem niektoré priestory, budovy, kaviarne. No už som Košicami presýtená. Cítim, že potrebujem razantnú zmenu. Nie som človek, čo by reálne niečo neznášal, no prekážajú mi istí ľudia, ktorí z Košíc robia hotovú skládku, smetisko.
 10. Aký máš názor na dnešné insta modelky, ktorej každý druhá fotka je len o jej zadku, dokonalej tvári... ? (@viky_flavour)
  Držím sa síce toho "Ži a nechaj žiť." no snažím sa ich nesledovať. Skôr sa teda držím pravidla, že nesledujem to čo ma zarmúti. Prečo by som sa mala pozerať na vyphotoshopovanú "krásu" a umelosť a ostať potom skleslá keď môžem radšej hľadieť na krásne budovy a miesta, ktoré môžem navštíviť a vyčaria mi úsmev na tvári ?
 11. Mala si obdobie, keď si chcela skončiť úplne so sociálnymi sieťami ? (@viky_flavour) Takých období bolo viac než dosť. Teraz som však naplno v takej disciplíne, že ak aj skončiť chcem, radšej na deň odložím mobil a venujem sa niečomu inému ako reagovať skratovo. Ale raz dúfam, že to skončí. Ticho obdivujem ľudí, ktorí nemajú žiaden Facebook, žiaden Instagram. Do budúcnosti však dúfam, že sa Facebook-u vzdám. Nebyť skupiny so spolužiakmi, už dávno tam nie som.
 12. Ako vnímaš dnešných tínedžerov ? (@viky_flavour)
  Budem znieť staro a konzervatívne, no som extrémne sklamaná z dnešnej mládeže. Neodtrhnú pohľad od mobilov, dievčatá majú nulovú cudnosť a hanbu a stratili akúkoľvek možnú intimitu či súkromie. No kto im je navine ? Ich idoly, zväčša staršie ako títo tínedžeri. Vždy hovorím, že som hrdý mileniál, nech si hovorí kto chce čo chce. Mám pocit, že sme boli poslednou generáciou s akými takými hodnotami.
 13. Myslíš si, že známky na strednej sú dôležité ? (@viky_flavour)
  Nie sú. Dôležité je tvoje psychické a fyzické zdravie. Radšej prejsť "len tak tak" ako sa zdierať do krvy a potiť slzy, len aby bolo "čisté vysvedčenie".
 14. Tvoje obľuby ? (@niesom_ako_ty)
  Animátorstvo a písanie jednoznačne.
 15. Ako zvládaš samotu alebo pocit keď si vyčlenená ? (@valleyofthelilacs)
  Tento pocit si užívam. S vekom už zjavne nie som tak extrovertná ako som bola kedysi a čím ďalej tým viac mám rada práve samotu. A radšej budem v kúte s knihou ako s ľuďmi s ktorými si nemám čo povedať alebo ku mne nie sú úprimní.
 16. Máš nejakú predstavu o sebe v budúcnosti ? Ty, zamestnanie a blog. (@valleyofthelilacs)
  Ako som hneď na začiatku písala, vidím sa v Prahe. Chcem mať raz malý podkrovný byt niekde v Prahe, žiť či už s mojim priateľom alebo len s mačkou či psom, pracovať v odbore v ktorom študujem. Blogovať chcem naďalej, nech je YouTube či iné spôsoby tvorby akokoľvek v popredí.
 17. Kedy sa cítiš najkrajšia ? (@ifonka_)
  Keď sa úprimne usmievam. Vtedy je predsa najkrajší každý, no nie ? :)

2 komentáre

 1. Ahoj! :)) Veľmi pekný blog a ešte krajšie články.
  Tiež by som ti rada položila jednu otázku. Berieš blogovanie ako hobby alebo ako prácu? :)
  nathal

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, Naty ! Blogovanie pre mňa vždy bolo a vždy bude hobby. Nikdy naň nenahliadam ako na prácu, nakoľko to robím dobrovoľne, vo svojom voľnom čase a od srdca. :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.