nedeľa, marca 31, 2019 Košice, Slovensko

Jar môjho života


Jar. Obdobie, kedy sa naša Zem akoby druhý krát narodila. Opäť kvitne, opäť hreje. A tak sa cítim aj ja. Niečo sa mení, niečo sa zlepšuje a ja mám pocit, že napredujem.
To, že môj vnútorný svet nie je ružový na internete až tak veľmi neukazujem. Ako som už viac krát prizvukovala, na internete je len 10% mňa. A aj keď som posledné mesiace pôsobila ako absolútna #Girlboss, nie je to úplne tak.

Na nejaký čas boli veci priam dole hlavou. Na jednej strane som sa usmievala oveľa menej, no pri priateľoch som sa smiala až príliš, no totálne nervózne. Mala som ponorku zo všetkých a všetkého a úprimne povedané, radšej som čas trávila zavretá v izbe pri počítači píšuc rôzne veci do školy. Nebola som dva krát milá ani prívetivá a vedela som, že to nie som ja akú sa poznám.

No s prvými slnečnými lúčmi sa opäť akosi preberám k životu. Vysedávam na balkóne s knihou, popíjam čaj, vo váze mám zlatý dážď a pri každom západe slnka sa usmievam.

Uvedomila som, že chcem žiť naplno ako to len ide, no hlavne pomalšie.

Sme generácia, ktorá priam uteká pomedzi dni. Nezastavíme sa a sme v jednom kolobehu. Kávičky, alkovýlety, udalosti, až prílišná socializácia. Samozrejme, nie je nijak zlé byť spoločenským tvorom. No hranice a čas pre seba je ohromne dôležitý.

A vážne sa mi podarilo spomaliť.

Vstávam (pokiaľ to škola a povinnosti dovolia) o šiestej, no z postele vyleziem vtedy, kedy to moje telo chce. Nevylihujem doobedu, no dávam si kvalitne načas. Ponaťahujem sa, zamyslím sa nad tým čo ma čaká, postupne si sadnem a hlavne, neberiem mobil do ruky. Ani pred spánkom ani po prebudení, minimálne hodinu.

Následne sa prejdem na balkón, nadýcham relatívne čerstvého vzduchu, trochu sa viac preberiem nakoľko takto ráno je ešte celkom chladno. Dôkladne si vyčistím pleť, zuby, rozčešem vlasy a prezlečiem "do domáceho".

Po rannej káve a ľahkých raňajkách sadám k diáru kde vypíšem čo kedy potrebujem splniť a až potom niekedy okolo 11 zapínam notebook, píšem a vybavujem e-maily či komentáre.

Ak idem kamkoľvek von, neponáhľam sa. Užívam si pohľad na jarnú prírodu so slúchadlami v ušiach, ak nestihnem autobus tak sa prejdem na ďalšiu zastávku. Jednoducho je zo mňa taký spoločensky prijateľný leňochod.

No toto spomalenie má krásny dopad na moju psychiku. Nestresujem, menej prokrastinujem, všetko nádherne stíham. Mám viac času na seba, na rodinu a priateľov a za to som ohromne vďačná. Viac čítam, viac obdivujem presne tie maličkosti, ktoré sú vôkol nás. A o tom to všetko je. Na chvíľu zastať, rozhliadnuť sa vôkol seba a priam absorbovať všetko čo máme hneď po ruke. Hlavne, pokiaľ tú možnosť máme.

Aké je nové desatoro takzvanej jari môjho života ?

 1. Daj sama sebe čas. Ak máš pocit, že vážne nevládzeš a si blízko vyhorenia, presuň pozornosť inam.
 2. Rozvrhni si čas realisticky, no je v poriadku ak ho na 100% nedodržíš. 
 3. Menej je viac. Nezodri sa len preto lebo chceš mať od povinností rýchlo pokoj. Radšej robiť každú vec postupne na 100% ako 5 vecí a každá bude na 50%.
 4. Každý deň hodina na vyriadenie e-mailov, komentárov, internetových záležitostí.
 5. Raz týždenne aktualizovanie diára a kalendára. 
 6. Hodina pred a po spánku bez mobilu. Hneď sa lepšie zaspáva :)
 7. Pri nákupe čohokoľvek - otázky či potrebujem, koľko krát využijem, či mi to za tie peniaze stojí.
 8. Každé ráno a každý večer stretching, počas dňa využívanie schodov miesto výťahu...
 9. Každú sobotu si urob poriadok. Vo fotografiách, v skrini, kdekoľvek kde je to potrebné.
 10. Trieď a daruj :) Všetko čo môže nájsť nového majiteľa.


4 komentáre

 1. Celý marec sa pre mňa niesol v duchu stresu z bakalárky (ktorý som na seba dala ja sama, veď kto iný), ale keďže tú už pomaly dokončujem a som s ňou veľmi spokojná, do apríla vchádzam plná energie. Dnes som vstala pomerne skoro, upratala celý byt, vybavila kopec vecí a som taká plná motivácie, že neviem, čo skôr :D Tak dúfam, že mi to vydrží minimálne celý mesiac ❤
  BEE A CHANGE // Facebook Page // READ ABOUT "SHOPPING SUSTAINABLY"

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ❤️ Och, veľmi ti držím palce s bakalárkou ! Si šikula. Áno, taká motivácia sem tam nakopne aj mňa :)

   Odstrániť
 2. Haha, tu hodinu bez mobilu (beru jako bez elektroniky) bych taky brala. :D Jenže se učím třeba do 2 ráno na maturitu, no boužel. :D Ale ráno se mi to daří aniž bych to někdy vnímala, protože vstanu a abych vše stihla, prohlížení telefonu nepotřebuju, akorát to zdržuje. Ale už jsem si začala dělat procházky a to je super, jak je hezky, člověk se cítí mnohem líp.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. úplne rozumiem, bola som na tom rovnako, napríklad aj na výške počas skúškového :) je super, že vieš prežiť úplne v poriadku bez mobilu, je dôležité zamestnať sa niečím iným.

   Odstrániť

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.