pondelok, apríla 15, 2019 Košice, Slovensko

Aká je nová kolekcia Skin Food ? || Weleda

Myslím si, že každý kto doposiaľ minimálne počul o značke Weleda, automaticky vie asociácie ku slovnému spojeniu Skin Food. Veľmi voňavý, veľmi mastný krém v ikonickom zelenom obale. No dnes to nebude len o ňom, ale o tom ako sa Skin Food rodinka rozrástla.


Ako tak mám všetky produkty pred sebou počas písania tohto článku, nestačím sa diviť koľko z nich za posledné týždne ubudlo. Z balzamu vytláčam posledné zostatky, z telového krému ubúda rýchlosťou blesku a stále ho tam je viac než dosť a aj práve teraz si krémujem lakte. Je to len dôkaz toho, že tieto produkty nie sú vôbec zlé.

DISCLAIMER

Na stránke som sa dočítala, že samotný krém Skin Food, ako ho poznáme dnes, sa vyrába od roku 1926. Momentálne je z tejto kolekcie dostupný balzam na pery, telové maslo, krém Skin Food a krém Skin Food light. Poďme teda na recenziu každého z týchto produktov.

Weleda Skin Food

Weleda Skin Food

Skin Food univerzálny krém s hojivými a regeneračnými účinkami
 
Obsah : 75 ml
Odporúčaná cena : 9,19€
Konzistencia : veľmi hustá a s obsahom oleja
Link : http://www.weleda.sk/starostlivost-o-ruky-a-nohy/47-skin-food-#/9-obsah-75_ml
Ingrediencie : Voda, slnečnicový olej, lanolín, mandľový olej, biely včelí vosk, alkohol, polyglyceryl-3 polyricinoleát, glycerín, limonén *, fialkový extrakt, parfum *, hydrolyzovaný včelí vosk, sorbitan olivát, extrakt z listov rozmarínu, extrakt z kvetov rumančeka lekárskeho, extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, arginín, síran zinočnatý, linalol *, geraniol *, citral *, kumarín *


* Z prírodných éterických olejov

Z tohto krému sme doma všetci nadšení. Je vhodný aj na malé poranenia aj na extrémne suché miesta ako lakte, kolená či chodidlá. Vôňa je intenzívna, prírodná a určite ho ja osobne neodporúčam na mastnú či akneóznu pleť, keďže je extrémne mastný. No aj napriek tomu môžem povedať, že ide o malý zázrak a každý kto má problém so suchou pokožkou by mu mal dať šancu. Nevpije sa hneď, chvíľu mu to trvá, nakoľko ide o veľmi mastný a hydratačný krém, no to čo dokáže s pleťou a pokožkou je vážne super :)

Weleda Skin Food & Skin Food Light

Skin Food Light osviežujúci krém s ľahkou textúrou

Obsah : 75 ml (alebo 30 ml verzia)
Odporúčaná cena : 9,19€
Konzistencia : ľahšia verzia prvého krému, jednoduchšie rozotierateľná
Link : http://www.weleda.sk/skin-food/373-skin-food-light#/4-obsah-75_ml
Ingrediencie : Voda, slnečnicový olej, glycerín, alkohol, glyceryl stearát citrát, včelí vosk, kakaové maslo, cetearyl alkohol, bambucké maslo, limonen*, extrakt z fialky trojfarebnej, extrakt z rozmarínových listov, extrakt z kvetov harmančeka lekárskeho, extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, lanolín, karagenan, xantanová guma, kyselina mliečna, glyceryl kaprylát, parfum *, limonen*, geraniol*, citral*
* z prírodných éterických olejov

Úprimne ? Nečakala som, že mi sadne. Vedela som, že bude jemnejší ako ten klasický Skin Food, no nedúfala som, že až tak. Je úplne ľahký, jemný a tak veľmi hydratačný až to nie je možné. A áno, konečne ho používam aj na pleť - hlavne na líca pokiaľ je vonku o niečo chladnejšie či keď fúka vietor. Samozrejme sa chystám využívať ho aj v lete, ideálne na kolená, lakte, chodidlá, kedy nebudem potrebovať poriadne hustý krém. Odkedy sa mi táto verzia dostala do rúk, nepustila som ho. Cestuje so mnou, mám ho vždy po ruke, či na stole alebo na posteli. Jednoducho, ak nie ste úplné sušienky no aj tak hľadáte skvelú hydratáciu, toto je ten správny produkt.

Weleda Skin Food Light

Pre porovnanie - hore Skin Food, pod ním Skin Food Light

Skin Food Lip Butter prvá pomoc pre suché pery 

Obsah : 8 ml
Odporúčaná cena : 5,99€
Konzistencia : olejový/gélový
Link : http://www.weleda.sk/skin-food/375-skin-food-lip-butter
Ingrediencie : Slnečnicový olej, lanolín, včelí vosk, glycerín, extrakt z fialky trojfarebnej, extrakt z listov rozmarínu lekárskeho, extrakt kvetov harmančeka lekárskeho, extrakt kvetov nechtíka lekárskeho, alkohol, voda, parfum*, limonen*, linalool*, geraniol*
* z prírodných éterických olejov

Tak neskutočne ľutujem, že z neho vytláčam posledné kúsky, no momentálne mám balzamov viac než dosť a preto si ho zatiaľ nekúpim opäť. V čase kedy píšem tento článok je taktiež vypredaný, takže mi to celkom "hrá do kariet".

Čo ma mrzí je trochu aplikátor, ktorým je len taká oblá plastová "hlava" s dierkou v strede. Nie je to veľmi pohodlné na nanášanie, no ide o malichernosť, ktorá sa dá prežiť.  Produkt samotný je výborný, no bohužiaľ som mala pocit, že čím viac som ho používala, tým rýchlejšie boli moje pery suché a priam si pýtali tento balzam opäť a opäť. Netuším či sa dá nejak stať závislou na balzame, no moje pery už potrebujú v tomto prípade odvykačku aby sa spamätali. Celkovo však hodnotím produkt kladne, nakoľko robí to čo má, krásne hydratuje, stačí ho fakt málo a zanechá pery jemné a lesklé.

Weleda Skin Food Lip Butter

Weleda Skin Food Lip Butter

Weleda Skin Food Lip Butter
Skin Food Body Butter Intenzívna starostlivosť a výživa aj pre veľmi suchú pokožku

Obsah : 150 ml
Odporúčaná cena : 14,49€
Konzistencia : našľahaná, maslová, ľahko rozotierateľná
Link : http://www.weleda.sk/skin-food/374-skin-food-body-butter
Ingrediencie : Voda, slnečnicový olej, kakaové maslo, glycerín, glyceryl stearát citrát, bambucké maslo, kyselina stearová, kyselina palmitová, pentylen glykol, extrakt z rozmarínových listov, extrakt kvetov harmančeka lekárskeho, extrakt kvetov nechtíka lekárskeho, extrakt z fialky trojfarebnej, alkohol, betain, karagenan, xantanová guma, kyselina mliečna, glyceryl kaprylát, kaproyl/lauroyl laktylát sodný, Vôňa*, limonen*, linalool*, benzyl benzoát*, geraniol*
* z prírodných éterických olejov

Tak toto je jednoznačný víťaz tejto kolekcie. Čo musím na začiatok veľmi pochváliť je, že nádobka je plná fakt až po okraj a je ho tam toľko, že ubúda až príliš pomaly. Tento produkt je taktiež vegánsky, čo moju "wanna-be-a-better-person" osôbku veľmi potešilo. Vonia tiež omnoho jemnejšie, takže bez problémov sa natriem od hlavy po päty a necítim sa na omdletie od arómy. Veľmi rýchlo sa vsaje, nezanecháva žiaden lepivý pocit a pokožka je na dotyk úplne saténovo hladká. Jednoznačne odporúčam a verte mi, že jedno balenie vydrží neskutočne dlho.

Weleda Skin Food Body Butter

Weleda Skin Food - Body Butter

Tak a týmto sa dostávame na koniec článku. Čo si myslíte o kolekcii Skin Food ? Mali ste možnosť niektorý produkt otestovať ?

Ďakujem veľmi pekne za akúkoľvek spätnú väzbu. Veľmi si to vážim 🖤

3 komentáre

Latest Instagrams

© s láskou, torilinka ♡. Design by FCD.